25 Eylül 2017

Kurtulmuş'tan Bakanlar Kurulu açıklaması

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sürerken basın toplantısı düzenliyor...

YAYINLANMA TARİHİ 17.07.2017 20:53

Numan Kurtulmuş şu açıklamaları yaptı:

(15 Temmuz etkinlileri) Birinci yıl dönümünde yapılan bu etkinliklere, yaklaşık 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır. Bu da birinci yılında vatandaşlarımızın aynen 15 Temmuz 2016'daki gibi demokrasiye sahip çıktığını, vatana karşı yapılan bu ihaneti asla karşılıksız bırakmayacağını, aynı şekilde şehitlerimizi ve gazilerimizi anmaktan geri durmayacağını açıkça ispat eden önemli bir gösteri olmuştur.

111 BİN KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

20 Temmuz 2016'da OHAL ilan ettik. Bu süreçte 26 KHK çıkartılarak örgütten devletin arındırılması için için gerekli çalışmaları yaptık.

111 bin 240 kişi kamudan ihraç edildi. 32 bin 180 kişi görevden uzaklaştırıldı. 35 bin 639 kişi göreve iade edildi.

Yaklaşık 3.5 milyon kamu görevlisinden yüzde 3.5'i etkilendi.

966 ŞİRKETE EL KONULDU

Bu örgütün maddi kaynaklarının kurutulması da bu örgütle mücadelenin en temel adımlarından birisidir. Bunun için örgütle irtibatlı olan 966 şirkete el konulmuş ve TMSF'ye devredilmiştir. Ayrıca bu şirketlerin yaklaşık 4 bin 888 mal varlığına el konulmuş bu mal varlıklarının taşınmazlarının Maliye'ye devri sağlanmıştır. Ayrıca, finansal mücadelenin gerçekleştirilmesi için her türlü imkanla bunlarla mücadele edilecek, finansal kaynakları da kurutulacaktır.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU

OHAL inceleme komisyonu bugün çalışmaya başladı. Bugün 3 bin 28 başvuru aldık. Toplam 120 bin başvuru yapılmasını bekliyoruz.

"FETO'NUN VERDİĞİ RÖPORTAJ VE POZU MESAJ DOLU"

Sıradan bir bilgi ve akıl sahibi, Feton'nun verdiği pozdan, giyiminden, arkasındaki mesajdan ne halt ettiğini ve ne söylemek istediğini anlar. Asla sıradan bir röportaj ve fotoğraf değildir.
Sürekli örgüt üyelerine moral aşılamaya çalışan ve Türk devletini tehdit etmeye çalışan ifadeleri mevcut.

Müttefiklik bu adamı derhal tutuklamayı ve iade etmeyi gerektirir. Bunu yapamıyorsanız, en azından olduğu yerde gözaltına tutarsınız.

Bu fotoğraf da ayrıca yeni bir suçtur.

FETÖ'CÜLERE TEK TİP KIYAFET GİYDİRİLECEK

(FETÖ'cünün "kahraman" tişörtü giymesi) Bakanlar krulumuz çalışma yapacak ve terör örgütü üyeleri mahkemelere tek tip kıyafetlerle gelecek. Henüz çalışma başlamadığı için ayrıntıları veremiyorum. Ama Adalet Bakanlığımız kısa sürede gerekli çalışmaları yapacak.

Etiketler