20 Mart 2018

CHP buna da karşı çıktı! Edep sınırlarını aştılar

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Altay, Arakan'a giden yardımları Emine Erdoğan ve Bilal Erdoğan'ın götürmesini eleştirdi.

YAYINLANMA TARİHİ 08.09.2017 15:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da içinde bulunduğu kafile dün Bangladeş'e giderek hem oradaki Arakanlı müslümanları ziyaret etmiş, hem de yardımlar için temaslarda bulunmuşlardı.

CHP ise bu yardımları ve ziyareti eleştirdi. Grup Başkanvekili Engin Altay TBMM'de düzenlediği basın toplantısında bu konuyla ilgili de konuştu.

Altay, "Türkiye'den Arakan'a giden yardımlar, Erdoğan ailesinin yardımları mı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin aziz milletinin yardımları mı?" sorusunu yöneltti.

"EDEP DIŞI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve beraberindeki heyetin bir fotoğrafını gösteren Altay, "Sayın Erdoğan ve milletimize soruyorum; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Devleti adına oraya bir heyet gidiyor güya ama Erdoğan ailesinin mahdumu en önde, saygıdeğer hanımefendi onun arkasında, onların arkasında boncuk gibi dizilmiş bakanlar. Bunu, millete yapılmış saygısızlık, adap, görgü, edep dışılık olarak niteliyoruz. Erdoğan, partimize laf etmiş ya. Bir muhterislik, çapsızlık, ruhsuzluk arıyorsa bu fotoğrafta hepsi var." dedi.

Etiketler