herseybusepette
Lalegül TV

16 Ocak 2019, Çarşamba

Doğru Haberin Yeni Adresi

  • 26 Ekim 2018, Cuma 9:53
Hüseyin AvniKansızoğlu

Hüseyin Avni Kansızoğlu

Garâbet dünyâsının Hilkat Garîbesi Müslümanımsıları

Besmele, hamd ve salat u selamdan sonra..

Kendinizi iyice bir zorlayın.. Tıbba ve tabiplere şiddetle karşı ve düşman bir doktoru hayal ve tasavvur edin.. Edebiliyor musunuz?!. Keza fizik, kimya, heyet/astronomi, hisap/matematik, hendese/geometri ve diğer dünya ilimlerine ve bunların âlimlerine şedit muhalif ve düşman olan yine bu ilimlerin âlimlerini bir düşünün.. Düşünebiliyor musunuz?!. Dediğimi becerebildiyseniz, güzel..

Ne korkutucu, ne ürkütücü, aynı zamanda da ne saçma, değil mi?!. Bir de bunların, düşmanı oldukları bu ilimleri ve âlimlerini birilerine okutup anlatma iş ve mesleğiyle meşgul olmalarını, geçimlerini bundan temin etmelerini zihninizde şöyle bir canlandırma gayreti gösterin.. Sahi, elinizden geliyor mu?!.. Geliyorsa, yine iyi..

Ne haince yahut ne ahlaksızca veya aptalca ve acı, değil mi?!. Ya, müctehidlere ve mezheplere karşı ve düşman fıkıhçılar?!., Sahabe radıyallahuanhuma,hatta Efendimiz sallallahu aleyhi vesellememuarız ve düşman hadisçiler?!. Allah'a ve Kitab’ınakarşı ve düşman tefsirciler?!.

Üstelik geçimlerini bunlardan karşılamalarına, karınlarını aksırıncaya kadar, tıksırıncaya kadar tıka basa şunlar sayesinde doldurmalarına rağmen onlara şiddetle karşı ve düşman olmaları!. Bunları hayal edip kafanızda canlandırmanıza lüzum yok.. Boşuna zorlanmayın, manzara olanca açıklığıyla önünüzde!.

Peki, bunlara hiç mi bir şey söylenemeyecek?. Neden?.. Politik veya derin iradenin onlara temin ettiği masumiyet zırhına büründükleri yahut başka birileri bu zırhı onlara meccanen giydirdiği için mi?. Yok canım, ortada -ciddi bir tıbbî rahatsızlık veya aptallık yoksa- dehşetli bir hainlik yahut ahlaksızlık var.. Hem kendileri, hem himayecileri, hem de onlara toz kondurmak istemeyenbaşkaları yanıyla..Sadece bir yanıyla değil, her yanıyla..

Osmanlının -ömrü Cumhuriyet devrine sarkan ve bir nice güzel eseri bulunan- son büyük âlimlerinden MahmûdEs’adSeydişehrî isimli zat, “Şeriat-i İslamiyye ve Mister Karlayl” namıyla kaleme aldığı eserinde şöyle der:

 “Ben, Dîn-i İslâm aleyhinde ğarazkârâne (kötü maksatlı) bir lisan ile kitab yazan muârizînin (İslâm’a itiraz edenlerin) i’tirâzâtından (itirazlarından) korkmam; lâkin dost suretinde (Müslüman gibi) görünüp de Din-i İslam’ı takdis ederek kitab yazan muharrirlerin lisân-ı mülâyim (yumuşak bir dil) ile dermiyân ittikleri (ortaya attıkları) intikâdâtdan (tenkıdlerden) havf ederim (korkarım)..Çünki, ğarazkârâne yazılan bir kitab hiçbir Müslüman’ın zihnini tahdîş edemez (karıştıramaz). Hâlbuki dostâne (dostça) yazılan eser, hakikat-i İslâmiyyeyemuttali olmadığı (İslami hakikatleri bilmediği) halde o lisana vakıf olan bir (o dili bilen) gencimizin eline geçer ise ona şüphe ilkâ edebilir (atabilir).”[1]

Sözü edilen bu korkulacak hal ve vaziyet, şimdilerde birilerince bir şekilde şer odaklarının işbirlikçisi yapılan ve Ümmet’in başına bela edilen akademisyenlerde ve kalem erbabında fazlasıyla mevcuttur. Açık Kur’ân düşmanları Turan Dursun, Aziz Nesin, Çetin Altan, Attila İlhan hangi Müslüman evladına ne kadar zarar verebildi?Tabî ki zaten canı ekşili isteyen sapmaya dünden teşne ve meyyal olanlar çizdiğimiz bu dairenin dışındadırlar.

Yazının devamını Lâlegül Dergisi Kasım Sayısında bulabilirsiniz

 

[1]     “Şeriat-i İslamiyye ve Mister Karlayl”, (s. 3-4), Cemal Efendi Matbaası, 1315


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


http://islamvedinihayat.blogspot.com/ http://islamvedinihayat.blogspot.com/ 07.11.2018 07:39

Çok güzel.

NAMAZ VAKİTLERİ
SON DAKİKA
21:14 Dışişleri'nden Münbiç ve ABD askeri mesajı
20:14 Ankara Siteler'de yangın! Ölü ve yaralılar var!
20:03 Birçok ilde yarın okullar tatil edildi!
19:46 Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da konuşuyor
17:41 Bulgaristan'tan 'F-16' hamlesi! İzin çıktı
17:18 ABD'de Münbiç'teki ağır bilançoyu açıkladı!
16:41 Münbiç'te ABD ile ortak eğitimlerin üçüncüsü tamamlandı
15:40 Brüksel'de önemli toplantı başladı!
yukarı çık