24 Şubat 2018
Mustafa Özşimşekler
Türk vaiz ve hafız

 15 Temmuz’da hain emellerine ulaşamayan karanlık odaklar, o günden beri kaos çıkar­mak ve güzel ülkemizi yangın yerine çevir­mek için bıkmadan usanmadan provokasyonlara devam ediyorlar.

Önce Suriyeli mülteciler üzerinden kaos çıkar­mak istediler. Sonra şortlu kadın dövmeler, durup dururken sokaklara dökülüp “kıyafetime dokun­ma” yürüyüşleri, ardından da Atatürk heykelleri­ne saldıran sarıklı sakallı kişiler…

Birtakım gizli eller, çirkin senaryolar ve provo­katif eylemlerle toplumun sinir uçlarıyla oynuyor. Halkı kutuplaştırıp laik anti-laik çatışması çıkar­tarak ülkeyi kaosa sürüklemek için bin bir türlü kirli oyunlar tezgâhlıyor. Onun için çok dikkatli olmalı, karanlık odalarda yazılan senaryolara fi­güran olmamalıdır.

Özellikle “sakal, cübbe, çarşaf” gibi İslami kis­ve giyen kardeşlerimiz çok daha dikkatli hareket etmelidir. Zira bu kardeşlerimizin yapacağı kişisel hataları İslam’a mal edip tüm Müslümanlara ağız dolusu söverek nefret pompalayacak olan bir ta­kım medya organları ve adminleri dışarıda olan bir takım sosyal medya sayfaları görev başındalar.

Hiç kimse; “benim yanlışımdan ne olacak?” demesin. Zira bunlar zerreyi kürre, habbeyi kub­be yaparak, akıl almaz iftiralar ve korkunç man­şetlerle ülkeyi kaosa sürüklemek için ellerinden geleni yaparlar. Nitekim 28 Şubatta medya mari­fetiyle “Fadime Şahin-Müslüm Gündüz” tiyatro­sunun ardından, postmodern bir darbeyle hükü­metin yıkıldığını unutmayalım.

Dolayısıyla bu hainlerin ekmeğine yağ sürme­mek için, bu güne kadar olduğu gibi bundan son­ra da taşıdığımız kisveye uygun, bağlı olduğumuz davaya yakışır bir şekilde hareket etmeye gayret edelim.

Oyun çok büyük

Türkiye’nin güçlenmesinden ve bölgede söz sa­hibi olmasından rahatsız olan iç ve dış güçler, te­kerimize çomak sokup dengeleri değiştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Bizi şortla, heykelle meşgul ederlerken, Güne­yimizde PKK’ya devlet kurdurup başımıza bela etmek üzere ABD; tank ve helikopter dahil olmak üzere terör örgütü PYD / PKK’ya yüzlerce tır si­lah yolluyor.

 Sınırımızdaki Suriye zaten kan gölü, Irak pa­ramparça, Mısır ise malum... Son zamanlarda da Katar’ı hedefe koydular. Pakistan’da ise FETÖ benzeri yargı darbesi yapıldı.

Yani Türkiye’nin yanında yer alan ülkeler çeşitli ayak oyunlarıyla tek tek eksiltilip, etrafımız ateş çemberiyle kuşatılmak isteniyor. Oyun büyük… Rabbim fırsat vermesin, hainlerin kurdukları bu oyun, kendi sonları olsun inşaAllah

Sünnetullah’ı Sünnet-i Nebevî diye sunmak

Ülkemizde İslam’ın kutsallarına yönelik de bir saldırı söz konusu. Özellikle Sünnet-i seniyye’ye, dolaylı olarak da Peygamber Efendimiz’e…

Hadisleri tartışılır hale getirip sonra hepsini toptan inkâr edecekler. Ve sıra Kur’an’a gelecek. Sonraki adım ise, Kur’an’ı da tartışılır hale getir­mek…

Ama Allah-u Teala bunların foyasını bir bir or­taya çıkarıyor. Kendi ifadeleriyle onları cümle aleme nasıl da ifşa ediyor. Dün “Ademin babası var, bunu Kur’an söylüyor” diyerek Kur’an’a iftira eden Mustafa İslamoğlu, bu gün de kalktı:

Resûlüllah hacâmat yaptırmış olabilir. O yaptırdı diye hacâmat olan arkadaş... O ye­timdi, ananı öldürsene. Niye bu sünneti işle­miyorsun?.. Yetim olmak sünnet. Ananı kay­bet, babanı kaybet..” diyebildi. Bu nasıl bir söz?.. Buna cehâlet mi diyelim, yoksa hıyânet mi?.. Ana-babasını öldüren Resûlüllah mıydı ki, buna sünnet diyorsun?

Yetimlik, Sünneti Nebevî değil Sünnetül­lah’tır!..

Ne acıdır ki, Sünnetullah ile Sünneti Nebevî’yi dahi ayırt edemeyenlerin peşinden giden bir kitle var maalesef. Allah-u Teala o kardeşlerimize tez zamanda hakikati göstersin, bizleri de Ehli Sün­net âlimlerinin yolundan ayırmasın. Amin!..

Bu vesileyle tüm okurlarımızın gerek Kurban Bayramı’nı gerekse Hicri Yılbaşı’nı tebrik eder; hem bizim vatanımız hem de tüm İslam vatanla­rı hakkında hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyâz ederim.

Fi emanillah!

Ilımlı İslam

7 Aralık 2017

Habeşistan

1 Mart 2017