24 Eylül 2017
Süleyman Özışık
Türk yazar ve gazeteci. İnternernethaber yazarı olarak yayın hayatına devam etmektedir.
ALINTI YAZAR

Bir önceki yazımda Ankara Numune Hastanesi'nde yaşanan rezillikleri dile getirmiştim. 

Kaçıranlar için kısa bir özet geçeyim:

1 - Hastane Başhekimi Nurullah Zengin'in, 15 Temmuz gazisi olan 70 yaşındaki Mustafa Zorova ve eşine kötü muamele yaptığını, "Bana mı sorup sokağa çıktınız?" dediğini, kendisine itiraz eden gazinin eşine refakatçi yatağı ve yemeği vermediğini iddia etmiştim.

2- Bir diğer gazi olan Hasan Yılmaz'la da benzer tartışmaların yaşandığını, bu tartışmalar sonucunda 27 şarapnel parçasıyla yaralanan, sinir ve damarlarında ağır tahribat oluşan gaziye "Yüzde sıfır özürlüdür" raporu verildiğini, aynı gazinin bu rapordan 6 ay sonra başka bir hastaneden "Yüzde 43 özürlüdür" raporu aldığını yazmıştım.

3 - Her iki gazinin Cimer ve Bimer'e yazılı olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ise sözlü olarak şikayette bulunduğunu belirtmiştim.

4 - Ankara Numune Hastane Hastanesi'nde organ nakli yapan tek doktor olan Barış Yıldız'ın, yasal olmayan bir dilekçe ile başka hastaneye tayininin yapıldığı, tayin sonrası doktorsuz kalan organ nakli bölümünün kapatıldığını ve 300'e yakın hastanın bu nedenle mağdur edildiğini yazmıştım. 

İddialar üzerine Numune Hastanesi Başhekimi Nurullah Zengin, kamuoyuna bir açıklama yaptı. 

Açıklamada, dile getirdiğim bütün iddiaların iftira ve yalandan ibaret olduğunu, benim bir amaç, daha doğrusu bir çıkar uğruna bu yazıyı yazdığımı ima ediyor.

Allah sizi inandırsın, şu an suçüstü yakalanmanın ezikliğiyle yazıyorum bu satırları! 

Ve itiraf ediyorum!

Amacım, Ankara Numune Hastanesi'ne "Başhemşire" olmaktı. ancak başhekim bey hevesimi kursağımda bıraktı!

Şaka bir yana...

Madem Başhekim Nurullah Zengin dile getirdiğim iddiaların tümüyle yalan ve iftira olduğunu söylüyor. Bana da o iddiaları belgeleriyle delillendirmek kalıyor. 

Bana izin var mı?

3 Eylül 2017

Coca Cola ve hoşaf

14 Ağustos 2017

O bakan Fetöcü mü?

20 Temmuz 2017

Alın size adalet!

11 Temmuz 2017

Kısa bir mola...

3 Temmuz 2017

Neden Maltepe Cezaevi?

28 Haziran 2017

Nereden nereye...

19 Haziran 2017